سنگ ورقه‌ای چیست؟

سنگ های ورقه‌ای به سنگ هایی می‌گویند که در طبیعت به صورت ورقه یافت می‌شوند. این سنگ ها ویژگی های منحصر به فردی دارند که آن ها را برای کاربری های مختلف مناسب کرده است.

سنگ های ورقه‌ای که با نام سنگ لاشه نیز شناخته می‌شوند، از انواع سنگ معدنی می باشد که در ساختمان سازی و محوطه سازی کاربرد های زیادی دارند. این سنگ ها استحکام بالایی دارند و اغلب برای ساخت سنگفرش یا دیوار های ویلایی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل استفاده از این سنگ های بین مردم امروزی بسیار زیاد شده است و طرفداران زیادی دارد.

در ادامه این مقاله با انواع سنگ های ورقه‌ای آشنا خواهیم شد.

در ویدیو زیر تنها بخش کوچکی از سنگ های موجود در سنگ فروشی ما را میتوانید مشاهده کنید.

سنگ مشکی میگون و مشهد

سنگ ورقه‌ای مشکی میگون

امروزه بیشتر مردم به سنگ های ساختمانی روی آورده‌اند که بیشترین مصرف سنگ در صنعت ساختمان‌سازی است این سنگ‌ها علاوه بر مقاومت بالا، زیبایی خاص خود را دارند. سنگ مشکی میگون نیز این خصوصیات را دارد و جزو سنگ‌های مورد علاقه مردم می‌باشد.

این سنگ‌ها معمولا جزء سنگ‌های تزیینی نیستند و برای این موارد به کارگرفته نمی‌شوند زیرا این سنگ‌ها حاوی کانی‌هایی است که قابل تفکیک و مقرون به صرفه نیست پس بیشتر در صنایع  مثل محوطه‌سازی، راه‌سازی و برای این گونه موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سنگ ورقه‌ای مشکی میگون یکی از بهترین سنگ‌های مقاوم ایران است که معمولا ورقه ای و تکه‌ای وجود دارد که قطعه‌های آن هم‌اندازه و مرتب نیستند اما مقاومت این نوع سنگ بسیار بالا است.

لازم به ذکر است که سنگ ورقه‌ای مشکی میگون در اثر رطوبت و قرار گرفتن در معرض آفتاب طولانی، گاهی سطوح این سنگ کمی تغییر رنگ می‌یابد اما این خرابی به داخل سنگ وارد نمی‌شود و سالم باقی می‌ماند.

سنگ ورقه‌ای مشکی میگون دارای قواره‌های بزرگ است و هم به صورت متر مربعی و هم به صورت تنی بارگیری و فروخته می‌شود.

هزینه تهیه این سنگ نسبت به بقیه سنگ ها بالاتر می‌باشد و ادامه مطلب…

سنگ ورقه‌ای مشکی مشهد

سنگ ورقه‌ای مشکی مشهد یکی دیگر از سنگ هایی است که توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است از استحکام بالایی برخوردار می‌باشد.

سنگی مقاوم در برابر عوامل جوی و یخبندان به حساب می آید و در صورت زیر سازی مناسب سال‌ها دوام می‌آورد.

سنگ ورقه‌ای مشکی مشهد رنگ نوک مدادی تیره تا مشکی دارد و در برابر نور خورشید، برف و باران تغییر بافت و رنگ نمی‌دهد.

ضخامت متوسط قواره های این سنگ 6 تا 10 سانتی‌متر است. این سنگ‌ها دارای قواره‌های بزرگ می‌باشد ولی به صورت درهم و تنی به فروش می‌رسد.

هر تن از این سنگ به طور میانگین 6 متر مربع را فرش می کند.

هزینه تهیه سنگ ورقه‌ای مشکی مشهد نسبت به بقیه سنگ ها بالاتر میباشد و ادامه مطلب…

سنگ قهوه‌ای کاشان و دماوند

سنگ ورقه‌ای قهوه ای کاشان

سنگ ورقه‌ای قهوه ای کاشان یکی از مشهورترین سنگ های ایران است این سنگ  به دلیل دارا بودن ثبات رنگ، صیقل مناسب و چگالی بالا در اماکن داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌شود.

رتبه کیفی سنگ ورقه‌ای قهوه ای کاشان براساس شفافیت و یکنواختی است که معمولا سطح صاف و روشنی دارد و نسبت به سنگ دیگر قابل شناخت می‌باشد.

سنگ ورقه‌ای قهوه ای کاشان دارای مقاومت و طول عمر زیاد است و به همین دلیل در ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد و توجه مصرف‌کنندگان را به خود جلب کرده‌ است.

تنوع طرح، رنگ، نقش و نگار این سنگ نیز بسیار زیاد می باشد و دست خریداران را برای انتخاب و استفاده از این سنگ باز گذاشته  است.

پستی و بلندی های این سنگ در کنار صاف و رروشن بودن آن قطعا جذابیت ویژه ای به آن بخشیده که می‌تواند هر سلیفه ای را به سمت خود جذب نماید. البته این خصوصیات به شرطی حاصل می‌شود که انواع با کیفیت آن تهیه گردد.

این سنگ مرغوب برای کف و نما به کار می‌رود.

استحکام بالای این سنگ کاربری طولانی آن را بدون نیاز به مرمت تضمین می‌کند.

در موقع استخراج قواره ها بر اساس اندازه‌، ضخامت و رنگ دستچین می‌شوند. این سنگ ها بین 3 تا 10 سانتی‌متر ضخامت دارند.

قواره های ضخیم تر از 6 سانتیمتر به صورت تنی و درهم عرضه می‌شود.

قیمت سنگ ورقه‌ای قهوه ای کاشان نسبت به ادامه مطلب…

سنگ ورقه‌ای قهوه‌ای دماوند

تقریبا می توان گفت سنگ ورقه‌ای قهوه‌ای دماوند جزء بهترین سنگ‌های ورقه‌ای در ایران است که استفاده از آن در مناطق تهران، دماوند و در کل محدوده معادن دماوند دارای قدمت طولانی است. همچنین این سنگ رنگ قهوه‌ای بسیار زیبا و پر رنگی  دارد.

سطح سنگ ورقه‌ای قهوه ای دماوند بسیار صاف است وقابلیت استفاده از آن در اجرای کف و اجرای نما و بدنه ساختمان و ویلا وجود دارد.

این سنگ ورقه ای دماوند در طیفی از رنگ های بین قهوه‌ای تا کرم تیره است.

به علت نزدیکی کلانشهر تهران و کرج استفاده از آن در بسیاری از سازه ای ساختمانی و پارک های کوهستانی زیاد شده است.

از این معادن سنگ ورقه ای دماوند‌، سنگ مالون نیز استخراج می شود که جداگانه برای دیوار چینی فروخته می‌شود.

قواره های درهم این سنگ که حدودا بیش از 10 سانتیمتر ضخامت دارد به صورت تنی وبرای فروش عرضه می‌گردد و قواره‌های نازک‌تر که بین 4 تا 10 سانت ضخامت دارند به صورت متری به فروش میرسد.

سنگ ورقه‌ای قهوه ای دماوند سنگی مقاوم در برابر عوامل جوی و یخبندان می‌باشد و مانند بسیاری از سنگ های ورقه‌ای می‌تواند تا حد امکان ادامه مطلب…

سنگ ورقه ای زیتونی مشهد

سنگ ورقه‌ای زیتونی مشهد

معادن مشهد در سطح خاورمیانه منحصر به فرد است و معادنی زیادی همچون فیروزه نیشابور، کائولن گناباد، سنگ‌های الوان بجستان، سیلیس تربت جام و سنگ آهن خواف را در خود جای داده است.

طبق تحقیقات انجام شده، به علت رونق ساختمان سازی در سال های اخیر بیشتر معادن غیرفعال استان نیز فعال شده و اغلب معادن خاک صنعتی این استان که فعالیت زیادی نداشتند در حال حاضر مواد آن ها در صنایع کاشی و سرامیک صرف می‌شود.

به علاوه آن معادن اطراف مشهد مربوط به مصالح ساختمانی همچون سنگ لاشه، سیمان و فولاد بوده که فعالیت چشمگیری دارند.

علاوه بر سنگ ورقه‌ای مشکی مشهد و سنگ ورقه‌ای قرمز مشهد، سنگ ورقه‌ای زیتونی مشهد نیز یکی از سنگ هایی است که از معادن مشهد استخراج می‌شود.

به خاطر زیاد شدن درخواست‌ها برای این نوع سنگ ها استقبال مردم نیز روز افزون رو به افزایش می‌باشد.

به دلیل رو اوردن جهانیان به زندگی مدرن و طبیعی، طرز تفکر مردم امروزی نیز تغییر پیدا کرده است و سنگ ها را جزئی از ساخت‌وسازهای خود قرار داده‌اند.

سنگ‌های کوهستانی به دلیل زیبایی و مقاوم بودن توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است،این سنگ ها در رنگ و جنس های مختلفی وجود دارند و بعضی از این سنگ ها مانند سنگ ورقه‌ای زیتونی مشهد، در بافت خود دارای چند رنگ می‌باشد و علاوه بر زیبایی منحصر به فردش در برار عوامل جوی بسیار مقاوم بوده و رنگ و کارایی خود را از دست نمی‌دهد.

سنگ ورقه‌ای زیتونی مشهد دارای انواع مختلفی همچون سنگ لاشه سنگ تخت، سنگ لایه لایه، سنگ ورقه‌ای و… می باشد.

این سنگ ها دارای ظاهر متفاوتی ادامه مطلب…

سنگ ورقه ای سبز قم

سنگ ورقه‌ای سبز قم

مرکز قم، کویری پهناور به رنگ ماسه و خاک، کوه ها و تپه های صخره ای و سنگی و گاهی سفید رنگ، شورآبه های وسیع و نمکی که دشتی سفید رنگ را جلوه می کند، پهنه ای سرخ رنگ در جنوب غربی استان و دیگر منظره های متنوع، تصاویری هستند که می توان در یک سفر هوایی از جغرافیای قم ضبط و ثبت کرد.

این تنوع خاک، معادنی ارزشمند را در دل خود جای داده یکی از این معادن تازه کشف شده،معدن سنگ ورقه‌ای سبز قم می‌باشد. فعالیت این معدن به تازگی آغاز شده است و به خاطر کیفیت خوب سنگ هایی که استخراج میشود طرفداران زیادی پیدا کرده است.

سنگ ورقه ای سبز قم نیز به تازگی مورد بهره برداری قرار گرفته است و مورد استقبال قابل توجه قرار دارد.
هنوز پروژه های زیادی با آن کار نشده ولی میتوان گفت که این سنگ با وجود سابقه نه چندان طولانی، به خاطر کیفیت و مقاومتی که دارد طرفداران زیادی پیدا کرده است.

برای زیبا بخشیدن به حیاط و محوطه خود توصیه ما به شما استفاده از سنگ ورقه ای سبز قم می‌باشد و علاوه بر این موارد برای دیوارچینی، کف و نمای برخی اماکن میتوان از این سنگ خوش رنگ استفاده کرد.
به علت رنگ مناسب، به طور وسیعی می توان از آن بهره برداری نمود.

سنگ ورقه ای سبز قم علاوه بر زیبایی منحصر به فردش,خصوصیات زیادی دارد که میتواند توجه شما را به خود جلب کند.

اجرای ساخت‌وسازها به ویژه ساخت‌وساز هایی که در معرض هوای آزاد هستند با سنگ ورقه‌ای سبز قم، طول عمر بیشتری پیدا می‌کنند، زیرا اختلاف دمای روز، تغییرات فصلی و بارندگی موجب هوازدگی و ترک در سنگ ها می‌شود. در صورتی که سنگ از استحکام کافی برخوردار نباشد ادامه مطلب…

سنگ قرمز مشهد

سنگ ورقه‌ای قرمز مشهد

به دلیل رونق گرفتن سنگ های ساختمانی، یکی از مشکلات و دغدغه های مردم امروزی در ساخت و سازه ای خود، انتخاب جنس و رنگ سنگ میباشد و از اینکه سنگی انتخابی‌شان نتواند خواسته های آنها را برآورده کند ترس و واهمه دارند. به دلیل مشکلات بد اقتصادی بدیهی‌ست که مردم در انتخاب سنگ مورد نظر خود دقت فراوانی کنند تا جلوی هر گونه ضرر احتمالی را بگیرند.

سنگ ورقه‌ای قرمز یکی دیگر از سنگ هایی است که از معادن مشهد استخراج می‌شود و به خاطر رنگ قرمزی که دارد استقبال فراوانی در خرید این سنگ صورت گرفته است، بعضی از مردم سنگ ورقه‌ای قرمز را با سنگ ورقه‌ای پرتقالی اشتباه میگیرند و به خاطر رنگ مشابه‌شان در خرید این سنگ ها دچار اشتباه میشوند.جنس این دو سنگ از هم بسیار متفاوت میباشد و سنگ ورقه‌ای قرمز مقاومت کمتری نسبت به سنگ ورقه‌ای پرتقالی دارد.

سنگ ساختمانی لایه ای، ورقه ای و یا تخته‌ای، همان گونه که از نامش پیداست سنگی است که در معدن و در بستر طبیعی خود به صورت لایه لایه پیدا و استخراج می شود.

این سنگ ها به دلیل لایه لایه بودن ، از استحکام چندانی بر خوردار نیستند, اندازها ی آنها بستگی به ضخامت لایه ها و همچنین تخته های استخراج شده از انهادارند .

سنگ ورقه‌ای قرمز مشهد را به دلیل مقاومت نه چندان خوبش نمی‌توان در کف یا محل تردد استفاده کرد، اگر که همچنان اصرار دارید از این سنگ در کف حیاط خانه خود استفاده کنید، میتوانید از مدل ضخیم‌تر این سنگ استفاده کنید ولی توصیه میشود در نمای ساختمان، بدنه دیوار و یا در اجرای آبنما از این سنگ استفاده کنید تا ادامه مطلب…

سنگ ورقه‌ای پرتقالی مشهد

سنگ ورقه‌ای پرتفالی مشهد

برای زیبا سازی هر ساخت و سازی باید از سنگ های زیبا و مقاومی استفاده شود تا آن مکان ارزش و زیبایی خاصی به خود بگیرد.امروزه بیشتر مردم به سنگ های ساختمانی کوهستانی روی آورده‌اند و میتوان گفت تا حدودی این سنگ ها نیاز های شما را برآورده خواهد کرد. این سنگ ها معمولا به نام سنگ ورقه‌ای،لاشه و مالون شناخته می‌شوند و کاربرد های زیادی در اجرای کف و محوطه سازی، آبنما،دیوار و ستون و… دارند.

سنگ ورقه‌ای پرتقالی مشهد یکی از سنگ های خوش رنگ و با کیفیتی است که مورد استقبال طرفداران سنگ های کوهستانی قرار گرفته است و به خاطر قیمت بسیار مناسبی که نسبت به کارایی‌اش دارد از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

اگر به دنبال سنگی خوش رنگ و مقاوم برای نمای ساختمان و سنگفرش خود هستید ما سنگ ورقه‌ای پرتقالی مشهد را به شما توصیه میکنیم، مطمعن باشید از خرید این سنگ پشیمان نخواهید شد.

سنگ ورقه‌ای پرتقالی مشهد کیفیتی مناسب دارد و دارای ادامه مطلب…

سنگ ورقه‌ای زرد سمنان

سنگ ورقه‌ای زرد سمنان

سنگ های ورقه ای دارای تنوع رنگ و جنس گسترده ای هستند. این سنگ های ورقه‌ای با توجه به اندازه قواره، استحکام و سایر خصوصیات برای کف و نما سازی و به طور عمده در محوطه سازی پارک ها به کار می روند. قیمت این سنگ ها نیز نسبت به کارایی های که دارند بسیار به صرفه می‌باشند و از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

سنگ ورقه ای زرد سمنان سنگی مرغوب و خوش رنگ اما نه چندان مقاوم می‌باشد و گاهی اوقات با گذشت زمان رنگ این سنگ ها از بین می‌رود و رنگ کرمی به خود می‌گیرند.

کاربرد این سنگ ورقه ای برای اجرای نما بهتر از کار کف بوده، ولی برای سنگفرش محوطه های کم تردد می‌توان از این سنگ اسفاده کرد.
سنگ ورقه‌ای زرد سمنان دارای قواره های بزرگ تا متوسط و طیف رنگ بین نخودی و کرمی کمرنگ و پررنگ است.سنگ ورقه‌ای زرد به علت رنگ جذاب و روحیه بخش باعث ایجاد روحیه بالا و زیبایی فضای باغ و پارک و ویلا می شود.

این سنگ ها معمولا جنس شان خیلی نرم تر و خیلی ملایم تر نسبت به سنگ های دیگر میباشد، سنگ لاشه ورقه ای زرد سمنان مقاومتی کمتر نسبت به سنگ‌های قهوه‌ای کاشان و دماوند و سنگ‌های مشکی میگون و سنگ‌های پرتغالی مشهد دارند.
قواره های با ضخامت کمتر از 6 سانتیمتر به صورت متری و قواره های در هم با ضخامت بیش از ادامه مطلب…

سنگ ورقه‌ای سفید کردستان

سنگ ورقه‌ای سفید اصفهان

استان اصفهان با ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع و ۵ میلیون نفر جمعیت، حدود ۰/۶ درصد از کل مساحت کشورمان را به خود اختصاص داده است.

با این که معادن سنگ تزیینی کشور فقط 25 درصد از کل معادن را در بر می‌گیرند امّا در مورد استان اصفهان باید گفت که نیمی از معدن این استان در حوزه سنگ‌های تزیینی و ساختمانی است.
بر اساس اطلاعات و آمار پراکنده‌ای که وجود دارد حدود 25 تا 30 درصد از معادن سنگ تزیینی ایران، در استان اصفهان فعال و در حال بهره برداری هستند و واقع شدن این استان در میانه فلات ایران، زمینه خوبی را برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعتی از جمله معدن فراهم آورده است. یکی از سنگ‌هایی که از معادن اصفهان استخراج می‌شود، سنگ ورقه‌ای سفید می‌باشد. این سنگ به دلیل سطح صاف و روشنی که دارد خود را تبدیل به یکی از انتخابات اصلی طرفداران سنگ ساختمانی کرده است. شما می‌توانید روی مقاومت این سنگ حساب کنید زیرا این سنگ در برابر عوامل جوی بسیار مقاوم می‌باشد.

سنگ سفید که با نام سنگ لاشه یا سنگ ورقه‌ای سفید اصفهان نیز شناخته می‌شود، از انواع سنگ معدنی می باشد که در ساختمان سازی کاربردهای زیادی دارند.

این سنگ‌ها استحکام بالایی دارند و اغلب برای ساخت سنگفرش یا دیوارهای ویلایی ادامه مطلب…

سنگ ورقه‌ای سفید کردستان

استان کردستان از نظر معادن در ایران به عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی در کشور مطرح است به طوری که این استان را می توان بهشت معادن در ایران نام برد و به گفته ی رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کردستان حدود ۶۵ درصد طلای کشور در استان کردستان تولید می‌شود و این می‌تواند از نظر اشتغال زایی برای این استان بسیار به صرفه باشد.

نگاهی به ظرفیت معادن استان کردستان به خوبی نشان می‌دهد که این استان در جایگاهی ممتاز در رده معادن سنگ و طلا قرار دارد.

سنگ ورقه‌ای سفید کردستان یکی از سنگ‌هایی است که از این معادن استخراج و به دست خریداران خود می‌رسد. این سنگ ها را در حین برش شستشو می‌دهند تا خاک اضافی سنگ را بگیرند آنگاه بسته به اهمیت و مرغوبیتی که دارند آن ها را ساب و جلا می‌دهند.

یکی از سنگ‌هایی که در اجرای ساخت‌وساز مورد توجه بسیاری از طراحان و سازندگان ساختمانی قرارگرفته است سنگ ورقه‌ای سفید کردستان می‌باشد. این سنگ با رنگ روشنی که دارد می‌تواند در نمای ساختمان و یا در بخش‌های داخلی آن در قسمت‌هایی که به رنگ روشن و سفید نیاز است مورداستفاده قرار گیرد. ضخامت این سنگ از ادامه مطلب…

سنگ ورقه‌ای تنه درختی سمنان

سنگ ورقه‌ای تنه‌درختی سمنان

آیا برای شما هم پیش آمده که هنگام گذر از جلوی یک ساختمان، زیبایی خیره کننده آن توجهتان را جلب کرده، و تصویری از نمای ساختمان برای همیشه در خاطر شما ثبت شده باشد؟ سنگ ها از نمونه مواد و مصالحی هستند که به کارگیری آنها به عنوان سنگ نما می تواند چنین جلوه ای به ساختمان ها بدهد و آنها را در چشم ها و لنز دوربین ها جاودانه کند.

سنگ ورقه‌ای تنه‌درختی سمنان یکی از پرکاردترین و محبوب‌ترین سنگ های ساختمانی در ایران به شمار می‌رود. این سنگ مزایا و ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که توجه هر خریداری را به خود جلب می‌کند.

سنگ ورقه‌ای تنه‌درختی سمنان یکی از زیباترین سنگ های معدن سمنان، مناسب نما است که طرح آن شبیه تنه درخت است. سنگ ورقه‌ای تنه‌درختی سمنان دارای رگه هایی به رنگ کرمی و پرتقالی است. این سنگ زیبا حس و حال چوب و تنه درخت را در دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان زنده می کند و با چند طرح متنوع و زیبا در دسترس شما است.

سنگ ورقه‌ای تنه‌درختی سمنان به دلیل مقاومت خوب در برابر سرما، گرما و نورخورشید و ادامه مطلب…

جهت مشاوره، اطلاع از قیمت این سنگ ها و یا سفارش خود با مشاور ما در ارتباط باشید یا با شماره های زیر تماس بگیرید.

7817 347 0912   –  0798 326 0912