سنگ ورقه‌ای سفید اصفهان

استان اصفهان با ۱۰۷ هزار کیلومتر مربع و ۵ میلیون نفر جمعیت، حدود ۰/۶ درصد از کل مساحت کشورمان را به خود اختصاص داده است.

با این که معادن سنگ تزیینی کشور فقط 25 درصد از کل معادن را در بر می‌گیرند امّا در مورد استان اصفهان باید گفت که نیمی از معدن این استان در حوزه سنگ‌های تزیینی و ساختمانی است.
بر اساس اطلاعات و آمار پراکنده‌ای که وجود دارد حدود 25 تا 30 درصد از معادن سنگ تزیینی ایران، در استان اصفهان فعال و در حال بهره برداری هستند و واقع شدن این استان در میانه فلات ایران، زمینه خوبی را برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعتی از جمله معدن فراهم آورده است. یکی از سنگ‌هایی که از معادن اصفهان استخراج می‌شود، سنگ ورقه‌ای سفید می‌باشد. این سنگ به دلیل سطح صاف و روشنی که دارد خود را تبدیل به یکی از انتخابات اصلی طرفداران سنگ ساختمانی کرده است. شما می‌توانید روی مقاومت این سنگ حساب کنید زیرا این سنگ در برابر عوامل جوی بسیار مقاوم می‌باشد.

سنگ سفید که با نام سنگ لاشه یا سنگ ورقه‌ای سفید اصفهان نیز شناخته می‌شود، از انواع سنگ معدنی می باشد که در ساختمان سازی کاربردهای زیادی دارند.

این سنگ‌ها استحکام بالایی دارند و اغلب برای ساخت سنگفرش یا دیوارهای ویلایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته کاربرد سنگ‌های ورقه‌ای سفید گسترده تر و وسیع‌تر است و مزایای زیادی دارند. به همین دلیل استفاده زیادی از آن می‌شود.

سنگ‌های لاشه سفید علاوه بر اینکه در محوطه سازی باغ و ویلا مورد استفاده قرار می‌گیرد، در مواردی چون دیوار و پی ساختمان نیز استفاده‌های مناسبی خواهد داشت.

سنگ ورقه ای سفید اصفهان نیز مقاومت بسیار بالایی دارد و به سختی خرد یا شکسته میشود.

سنگ ورقه‌ای سفید اصفهان چه تفاوتی با لاشه آن دارد ؟

این سوال یکی از مهمترین سوالاتی است که به فکر هر خریدار این سنگ می‌افتد.

ابتدا باید گفت که سنگ های ورقه‌ای، سنگ‌هایی هستند که دستخوش تغییر نمی‌شوند و به صورت طبیعی روانه بازار می‌شوند اما به سنگ‌های ورقه‌ای که شکسته شده اند و به سنگ های کوچک و نامنظم تبدیل شده اند را سنگ لاشه می‌گویند و کیفیت و قیمت کمتری نسبت به سنگ ورقه‌ای دارند.

سنگ مالون چیست ؟

سنگ های ورقه‌ای در صورتی که برش خورده و تغییراتی چون تراشکاری یا شکستن روی آن ها انجام شود، تحت عنوان سنگ مالون به بازار عرضه می‌شود و معمولا شکل مکعبی و ناهمسان دارند که معمولا پیمانکارها با چکش و فرز قسمت های اضافی را جدا می‌کنند.

قیمت این سنگ ؟

قیمت این سنگ نسبت به کارایی که دارد بسیار مناسب و به صرفه میباشد. امروزه به دلیل بالا و پایین شدن قیمت ها نمی‌توان حدس زد که چقدر باید برای خرید این سنگ هزینه کنید. شما میتوانید با مشاوره ما در ارتباط باشید تا قیمت سنگ ورقه ای سفید اصفهان را به اطلاع شما برساند.

ویژگی‌های سنگ ورقه‌ای سفید اصفهان
  • سطح صاف و روشن
  • مقاومت بالا در برابر عوامل جوی
  • قیمت بسیار مناسب
کاربردهای سنگ ورقه‌ای سفید اصفهان