سنگ ورقه‌ای قرمز مشهد

به دلیل رونق گرفتن سنگ های ساختمانی، یکی از مشکلات و دغدغه های مردم امروزی در ساخت و سازه ای خود، انتخاب جنس و رنگ سنگ میباشد و از اینکه سنگی انتخابی‌شان نتواند خواسته های آنها را برآورده کند ترس و واهمه دارند. به دلیل مشکلات بد اقتصادی بدیهی‌ست که مردم در انتخاب سنگ مورد نظر خود دقت فراوانی کنند تا جلوی هر گونه ضرر احتمالی را بگیرند.

سنگ ورقه‌ای قرمز یکی دیگر از سنگ هایی است که از معادن مشهد استخراج می‌شود و به خاطر رنگ قرمزی که دارد استقبال فراوانی در خرید این سنگ صورت گرفته است، بعضی از مردم سنگ ورقه‌ای قرمز را با سنگ ورقه‌ای پرتقالی اشتباه میگیرند و به خاطر رنگ مشابه‌شان در خرید این سنگ ها دچار اشتباه میشوند.جنس این دو سنگ از هم بسیار متفاوت میباشد و سنگ ورقه‌ای قرمز مقاومت کمتری نسبت به سنگ ورقه‌ای پرتقالی دارد.

سنگ ساختمانی لایه ای، ورقه ای و یا تخته‌ای، همان گونه که از نامش پیداست سنگی است که در معدن و در بستر طبیعی خود به صورت لایه لایه پیدا و استخراج می شود.

این سنگ ها به دلیل لایه لایه بودن ، از استحکام چندانی بر خوردار نیستند, اندازها ی آنها بستگی به ضخامت لایه ها و همچنین تخته های استخراج شده از انهادارند .

سنگ ورقه‌ای قرمز مشهد را به دلیل مقاومت نه چندان خوبش نمی‌توان در کف یا محل تردد استفاده کرد، اگر که همچنان اصرار دارید از این سنگ در کف حیاط خانه خود استفاده کنید، میتوانید از مدل ضخیم‌تر این سنگ استفاده کنید ولی توصیه میشود در نمای ساختمان، بدنه دیوار و یا در اجرای آبنما از این سنگ استفاده کنید تا رنگ و جلوه خاصی به مکان شما بدهد.حداقل کلفتی قابل قبول این سنگها برای دیوارهای سنگی 4 الی 8 سانتیمتر است.

تصویر بالا نمونه‌ای از سنگ های لاشه قرمز می‌باشد که در کفپوش باغ، محوطه، فضای سبز و آلاچیق استفاده می‌شود، به اینگونه سنگ ها که در زمان استخراج از معدن به کمک چکش و یا پوتک آن را به صورت تقریبی سعی می‌کنند به شکل های مکعب و مستطیل در بیاورند سنگ لاشه و مالون می‌گویند.

قیمت این سنگ نسبت به بقیه سنگ ها کمتر میباشد و شما میتوانید سنگ ورقه‌ای قرمز مشهد را به صورت درهم و قواره با بهترین قیمت و کیفیت از سنگ فروشی عزیزی تهیه کنید.

سنگ ورقه‌ای قرمز مشهد چه تفاوتی با لاشه آن دارد؟

این سوال یکی از مهمترین سوالاتی است که به فکر هر خریدار این سنگ می‌افتد.

ابتدا باید گفت که سنگ های ورقه‌ای، سنگ هایی هستند که دستخوش تغییر نمی‌شوند و به صورت طبیعی روانه بازار می‌شوند اما به سنگ‌های ورقه‌ای که شکسته شده اند و به سنگ‌های کوچک و نامنظم تبدیل شده‌اند را سنگ لاشه می‌گویند و کیفیت و قیمت کمتری نسبت به سنگ ورقه‌ای دارند.

سنگ مالون چیست؟

سنگ های ورقه‌ای در صورتی که برش خورده و تغییراتی چون تراشکاری یا شکستن روی آن ها انجام شود، تحت عنوان سنگ مالون به بازار عرضه می‌شود و معمولا شکل مکعبی و ناهمسان دارند که معمولا پیمانکارها با چکش و فرز قسمت های اضافی را جدا می‌کنند.

قیمت این سنگ چقدر است؟

قیمت این سنگ نسبت به کارایی که دارد بسیار مناسب و به صرفه میباشد. امروزه به دلیل بالا و پایین شدن قیمت ها نمی‌توان حدس زد که چقدر باید برای خرید این سنگ هزینه کنید. شما میتوانید با مشاوره ما در ارتباط باشید تا قیمت سنگ ورقه‌ای قرمز مشهد را به اطلاع شما برساند.

ویژگی های سنگ ورقه‌ای قرمز مشهد
  • زیبایی منحصر به فرد
  • قابلیت ورقه شدن
کاربرد های سنگ ورقه‌ای قرمز مشهد